CZAQU zaprasza do zapisywania się do Newslettera, który działa na stronie czaqu.art.pl. Mozna go znaleźć na samym dole obok kontaktu. Osoby wpisane w grupie jako pierwsze otrzymają informacje o nadchodzącej płycie, a także wszelkie newsy o koncertach, gadżetach lub promocjach. To tylko kilka sekund klikania....

Grzegorz Walczak

Wokalista, gitarzysta, pianista, kompozytor i autor tekstów, amatorsko aktor grupy teatrelnej Efata.
Zespoły obecnie: Czaqu, Grzegorz Walczak solo, Tataja
Zespoły w przeszłości: 4Covers, WWW, Las Palmas,

więcej

Urodzony 23 listopada 1978 we Włocławku, magister geografii UMK, multiinstrumentalista, autor tekstów i kompozytor. Pierwszy zespół założył w 1995. Była to formacja „Striped to the Skin”, W 1998 wygrał przegląd poezji śpiewanej we Włocławku na szczeblu wojewódzkim i zakwalifikował się do finału ogólnopolskiego. Po przeprowadzce do grodu Kopernika powoli wdrażał się w toruńskie życie muzyczne, zaczynając od od solowych koncertów w toruńskich pubach. Przez 4 lata w ten sposób zarabiał na swoje studia grając m.in w Pubach” MIŚ”, Pub 19″, “Dublin”, “Pająk”, “Pod Aniołem”. W roku 2000 został liderem zespołu WHY NOT, który w październiku 2001 zmienił nazwę na CZAQU. WHY NOT zajął II miejsce na włocławskiej “Sztrunie” 2001 oraz doczekał się płyty demo będącej wstępem do twórczości CZAQU.
We wrześniu 2001 ukończył prace nad swoim solowym projektem zatytułowanym „Godzina prawdy – 41 minut” utrzymanym nadal w klimacie poezji śpiewanej. Pod koniec 2001 roku otrzymał wyróżnienie na przeglądzie piosenki autorskiej w Sieradzu. Towarzyszyli mu Olek Skipczak -bas (eks-Czaqu), Olek Walczak-perk oraz Michał Dybowski -fortepian (eks-Czaqu)
W sierpniu 2002 roku nawiązał kontakt ze Zbyszkiem Krzywańskim, eks-gitarzystą zespołu Republika. Od tej pory, co jakiś czas ukazują się owoce ich współpracy jak choćby maxi-singiel CZAQU, którego Zbyszek był producentem (2007).
Również w 2002 roku współpracował z zespołem Las Palmas (Adam Palma – gitara, Jarek Szajerski bas, Grzegorz Poliszak – perkusja. oraz Michał Dybowski – klawisze), z którym dorobił się sympatycznej epki, do tej pory nigdzie niepublikowanej.
Oprócz komponowania w CZAQU stworzył muzykę do dwóch seriali emitowanych w lokalnej telewizji: „Magiczni” oraz „Kredą Pisane”. Jest również kompozytorem i autorem hymnu “Przystanku Dobro”
Obecnie współpracuje między innymi z teatrem „Nasz” we Włocławku, z Toruńską grupą teatralną „EFATA”, a także zakończył nagranie płyty z zespołem WWW, który założył razem z dwoma braćmi. (www.myspace.com/wwwalczak)
1.06.2013 ukazała się płyta córki Natalki pt.”Zakochana Parówka”, gdzie wszystkie piosenki są autorstwa GW do tekstów Jacka Cudnego.
Obecnie wraz z córką stanowią 1/3 zespołu TATAJA – 3 córki i trzech ojców na scenie i szykują się do nagrania debiutanckiej płyty.

Ekipa techniczna
Adam Łukaszewki

Adam Łukaszewki

Realizator dźwięku

Piotr Pałucki

Piotr Pałucki

Realizator świateł

Bartosz Adamczyk

Bartosz Adamczyk

Realizator świateł

KONTAKT
KONTAKT

Manager
Jerzy Muchewicz
tel: 508 553 458
e-mail: manager.czaqu@gmail.com

Realizator dźwięku
Adam Łukaszewski
tel: 728 206 058
e-mail: adam.lukaszewski97@gmail.com

Światło
Piotr Pałucki
tel: 603 086 395
e-mail: palucki@gmail.com

Bartek Adamczyk
tel: 609 414 408
e-mail: bartosz.aadamczyk@gmail.com

Bądź na bieżąco

Projekt i wykonanie: Fit-Design